Kategorie: Wszystkie | Filmy | Książki | Książki inaczej
RSS
sobota, 26 stycznia 2008
  Evan Treborn (Ashton Kutscher) stracił poczucie czasu. Odkąd pamięta, najważniejsze momenty jego życia znikały w czarnej otchłani zapomnienia. Jego dzieciństwo zmąciła seria przerażających wydarzeń, po których pozostały mu tylko cienie wspomnień i zrujnowane życie jego najbliższych przyjaciół z dzieciństwa, Kalley (Amy Smart), Lenny’ego (Elden Henson) i Tommy’ego (William Lee Scott).
 
Nie jest to jednak film w stylu s-f jak "Powrót do przyszłości". Fabuła filmu jest bardzo dobra, szkoda tylko że obsada nie do końca jest dobrze dobrana (ale nie można mieć wszystkiego). Jestem pod dużym wrażeniem tego filmu i przez cały czas miałam przeświadczenie, że przesłaniem filmu jest to, iż nie można zmieniać przeszłości bo nigdy nie wiadomo co ta zmiana spowoduje, jakie będą tego konsekwencje. Mimo, że aktorzy nie bardzo pasowali a i efektów specjanych też jakoś widać nie było, to sama historia jest opowiedziana w taki sposób, że długo się tego filmu nie zapomni.
Niestety obejrzałam też "Efekt motyla 2" i żałuję - kompletna klapa.
16:45, toska1982 , Filmy
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 stycznia 2008

okładka ksiażkiGrupa studentów ochotniczo poddaje się eksperymentowi naukowemu, w trakcie którego pod pozorem testowania niegroźnego halocynogenu zostaje im zaaplikowany środek powodujący nieodwracalne zmiany w przysadce mózgowej. U dwojga studentów, Andy'ego McGee oraz jego przyszłej żony, Vicky, budzą się niezwykłe talenty parapsychiczne: on - uzyskuje moc narzucania swej woli innym, ona - wyzwala w sobie zdolności telekinezy. Z tego związku przychodzi na świat dziewczynka posiadająca dar pirokinezy - umiejętność wzniecania ognia siłą woli.

Przeczytałam tą książke już trzeci raz (pierwszy raz jak miałam chyba 15 lat) i jest to jedna z moich ulubionych książek. Od początku do samego końca trzyma w napieciu. Nie odczuwa się znużenia czytając ją, wręcz nie można się od niej oderwać. Jednak nie jest to typowy horror. Pomysł  na ksiązke może i nie jest nowy ale jak zwykle w przypadku Kinga jest on podany w nowy i porywający sposób. Gorąco polecam wszystkim, a szczególnie tym co nie znają twórczości Stephena Kinga. :)
 
Fragment:
Nie sposób powiedzieć, skąd wybuchły płomienie. Nagle zapłoneły spodnie i sportowy płaszcz, zaraz po nich stanęły w ogniu włosy. Al cofnął się z krzykiem, odbił od samochodu i zwrócił w stronę Norville'a Batesa, wyciągając ręce przed sibie. Andy znów poczuł miękki ruch ciepła, przesunięcie powietrza, jakby przed nosem przeleciał mu węgielek wystrzelony z prędkością rakiety.
Twarz Ala Steinowitza stanęła w płomieniach.
Przez moment Al stał nieruchomo, wrzeszcząc w przezroczystym całunie ognia - i nagle jego rysy rozpłyneły się, stopiły, pociekły jak parafina. 

 

czwartek, 17 stycznia 2008
Czy pamiętasz kto dziś uśmiechnął się do Ciebie?
Spis moli statystyka