Kategorie: Wszystkie | Filmy | Książki | Książki inaczej
RSS
wtorek, 22 lipca 2008

Honey, podobnie, jak Bridget Jones, jest Angielką, ma angielskie poczucie humoru i chce znaleźć idealnego faceta. Wciąż pielęgnuje pamięć Alexa, miłości swego życia, z którym spędziła... tylko jedną noc. Noc doskonałą. Noc pokrewnych dusz. Siedem lat później spotyka Eda, odpowiedniego młodego człowieka, tak miłego i dobrego, że po prostu nie sposób nie wyjść za niego za mąż. Potem wyjeżdżają na swój miesiąc miodowy. Traf chce, że właśnie wtedy Honey spotyka mężczyznę swoich marzeń...

Nie wiem co mnie skłoniło do wypożyczenia tej książki, ale żałuje bardzo, że w ogóle ją zaczęłam czytać. Zanim Honey spotyka mężczyznę swoich marzeń to mijamy co najmniej  połowę książki z nudnymi opisami jej życia wcześniejszego.Tak po prawdzie nie ma tu żadnej akcji, książka ani trochę nie jest śmieszna no i jest kolejną której nie udało mi się doczytać (chociaż bardzo się starałam). Chciałam mieć książkę lekką (co sugerował tytuł) taką typową do czytania w komunikacji miejskiej. Tylko mi nastrój popsuła że tyle czasu jej poświęciłam.:/

poniedziałek, 21 lipca 2008

Co raz mnie czasu mam na czytanie, co mnie przeraża. Miałam się bronić w czerwcu i nic z tego nie wyszło. Teraz najbliższy termin to koniec września a ja nadal nic nie ruszyłam. Ciekawe czy to całe pisanie pracy to kara dla nas za nic nie robienie przez 5 lat na studiach :/. A teraz jeszcze wynalazłam sobie nowe zajęcie: haftuje zakładki do książek i maniakalnie oglądam Doktora Housa (pierwsza seria za mna dziś biore się za drugą)

Jest ktoś chętny do napisania mi pracy? albo porządnego zmotywowania?

sobota, 19 lipca 2008
Czy są takie babcie i takie domy jak w tej powieści? Są. Każdy może taki dom zbudować i nadać mu taką aurę. Naturalnie to rola nas, kobiet: babć, mam, córek i wnuczek - budowanie atmosfery domu - Rodziny. Tak już jest i już! Naśladownictwo - jak najbardziej polecam.
W czasach, gdy wszystko idzie Wam ciężko, "pod górkę", kiedy czujecie się niedokołysani, zmęczeni i nostalgiczni - zajrzyjcie nad Rozlewisko. Poczujcie zapach herbaty z cytryną parzonej dla Was przez Gosię, może dostaniecie miskę rosołu i klucz do morelowego pokoju, w którym odpoczniecie... Opowiecie Waszą historię, albo posłuchacie o tym, co się dzieje nad Rozlewiskiem.
Małgorzata ucieka w z Warszawy i układa swoje życie od nowa, na mazurskiej wsi. Odnajduje powoli sens życia i spokój, poznaje... tak, poznaje swoja matkę, z którą rozstała się w dzieciństwie.
Jest więc rodzinna przeszłość i teraźniejszość, jest też przyszłość - trzeba myśleć o sobie, o córce, o nowo budowanym pensjonacie. O naniesieniu drewna na jutro, o zrobieniu przetworów na zimę. O miłości.
Wspaniała, pełna i ciepła i życiowej mądrości opowieść o drodze, którą trzeba przebyć, by odnaleźć swoje miejsce na ziemi.

Powieść napisana prostym ale bardzo opisowym językiem. Wręcz pachnie polską wsią. Idealna książka dla każdego „mieszczucha”, który szuka swojego miejsca, marzy o innym spokojnym i ciepłym świecie.

Książka ma swój specyficzny klimat, pomaga dostrzegać piękno otaczającej nas przyrody.

Czytałam gdzieś, że za dużo autorka umieściła w swojej powieści wulgaryzmów. Ale to daje właśnie bardziej rzeczywisty obraz wsi. Bo czyż stojący pod sklepem „żule” posługują się pięknym ojczystym językiem? Czy każdemu z nas nie przychodzi czasem ochota żeby zakląć w chwilach złości czy słabości?

Idealna książka na pochmurne dni, bo dzięki niej znów zaświeci słońce.

czwartek, 03 lipca 2008

"Godzina zemsty" to precyzyjnie skonstruowana, trzymająca w napięciu opowieść o gangsterze, który zdradzony przez wspólników i pozostawiony na pewną śmierć, wraca "zza grobu", aby dokonać bezlitosnej zemsty. I choć jego główny wróg jest człowiekiem mafii, ryzyko powinno się opłacić, bo gra toczy się o wielkie pieniądze.

Książka zaliczana do czarnego kryminału amerykańskiego. Ciekawie napisana. Taka książka na 2 godzinki. Bez zbędnych opisów, same fakty i szybka akcja. Od początku wiadomo kto zdradził i kto zginie a walka się toczy o duże pieniądze. Na podstawie powieści nakręcono dwa filmy: "Zbieg z Alcatraz"  z Lee Marvinem oraz "Godzinę zemsty" z Melem Gibsonem. 

środa, 02 lipca 2008

Trzeci i ostatni już tom sagi o Tatianie i Aleksandrze. Z przykrością się z nimi rozstaje ale na pewno długo nie zapomnę tych książek.

To co mi się podobało to to, że autorka nie uśmierciła głownych bohaterów w ostatnim tomie, ale nie bylo to już to samo co 2 pierwsze tomy. Po prawdzie czytałam znów zarywając noce ale były tu zbyt duże przeskoki w czasie i tym razem książka ta przypominała typowe romansidło. Mimo to była to jedna z najlepszych sag jakie do tej pory czytałam.

 

Spis moli statystyka